STRONA GŁÓWNA NEWSY GALERIA CZYTELNIKÓW WARSZTATY ARCHIWUM
Szkoła fotografii: Warsztaty Czytelników

Oto tematy Warsztatów na przyszły rok, wszystkich chętnych zapraszamy do udziału - przysyłajcie nam swoje zgłoszenia.

Teatr jednego aktora » Teatr jednego aktora (do 10 marca 2010 r.)

Fotografia elementów wyodrębnionych z tła, pojedynczego detalu oraz relacje fotografowanego obiektu z jego otoczeniem – to główna myśl tych Warsztatów.

Pamiątka z wakacji » Pamiątka z wakacji (do 10 maja 2010 r.)

Więszość zdjęć wykonywanych przez naszych czytelników to szeroko pojęta fotografia pamiątkowa. Spróbujemy zmierzyć się z tym tematem, realizując zdjęcia, które nie będą sztampowe, a przez to nudne.

Mały duży » Mały/duży (do 10 lipca 2010 r.)

Budowanie kadrów bogatych w szczegóły, ale także na zasadzie odwrotności – kadrów formalnie ascetycznych. Poszukiwanie rytmów oraz harmonii w fotografowanych scenach.

Obłaskawianie kiczu » Obłaskawianie kiczu (do 10 września 2010 r.)

Otaczamy się kiczem w sposób bezwiedny. I choć jest „obciachowy”, to ma dużą społczną akceptację. Co tu ukrywać rozpanoszył się on w wykonywanych przez was zdjęciach. W Warsztatach nauczymy się balansować na granicy kiczu, ale tak, aby jej nie przekraczać.

Zgłoszenia wraz ze zdjęciami na wybrany temat (nie więcej niż 5) w formacie JPEG prosimy nadsyłać na adres profot@wp.pl.

WARSZTATY W PLENERZE

Redakcja Fotografii & Aparatów Cyfrowych objęła patronatem medialnym Warsztaty Szkoleniowo-Plenerowe, które będą przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na stopień "fotograficznego zaawansowania". Odbędą się one w terminach: od 12 do 19 VI 2010 r. oraz od 25 IX do 02 X 2010 r. na obrzeżach Karkonoskiego Parku Narodowego w Republice Czeskiej. Poprowadzi je nasz ekspert – Tadeusz Piotr Prociak, który w naszym czasopiśmie prowadzi m.in. dział Warsztaty Czytelników i ocenia wasze prace w Galerii Czytelników.

Koszt Warsztatów Szkoleniowo-Plenerowych wynosi 1400 zł i obejmuje:

 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
 • jednodniową wycieczkę do Pragi z licencjonowanym przewodnikiem, połączoną z zajęciami plenerowymi z fotografii architektury
 • cykl wykładów i prezentacji dotyczących historii fotografii, estetyki, filozofii sztuki, psychofizjologii widzenia, a także fotografii współczesnej: aktu, portretu, pejzażu, reklamy, fotografii prasowej
 • zajęcia plenerowe z konsultacjami z zakresu eksponometrii, kompozycji, fotografii krajobrazu, architektury, fotografii inscenizowanej, portretu oraz subiektywnego dokumentu
 • zajęcia w "ciemni cyfrowej" – podstawy wiedzy o fotografii cyfrowej, obróbka obrazu cyfrowego (Adobe Photoshop)
 • zajęcia z zakresu analizy obrazu
 • spotkanie autorskie z członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików

W trakcie warsztatów odbędzie się konkurs z nagrodami na najlepszą fotografię uczestników, a medialnym podsumowaniem będzie cykl artykułów w naszym czasopiśmie ilustrowany pracami kursantów.

Zgłoszenia udziału wraz z CV, poszerzonym o następujące informacje:

 • od kiedy Pan(i) uprawia fotografię
 • używany sprzęt i oprogramowanie
 • udział w plenerach, konkursach
 • ewentualne publikacje zdjęć (gdzie?)
 • zakres zainteresowań fotograficznych
należy przysłać e-mailem na adres profot@wp.pl w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia 2010 r.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń, a zgłoszenia wysyłane po tym terminie nie będą przyjmowane.Redakcja: 50-107 Wrocław, ul. Sukiennice 6 e-mail   reklama
© Wydawnictwo Bauer Sp. z o.o. Sp. k. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów zabronione